Podujatia v kaštieli a letohrádku Dardanely  

Ponuka podujatí v kaštieli a letohrádku Dardanely
18 máj 9:00
Noc múzeí a galérií 2024

Múzeum Spiša (provinčný dom)

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, Vás v rámci podujatia Noc múzeí a galérií 2024 pozýva na prehliadky našich expozícií. V expozícii História Spiša spoznáte Provinčný dom a jeho históriu, nahliadnete do života v stredoveku a stanete sa zákazníkom fotoateliéru Matz.

31 marec 18:00
Skyva - Veľkonočný koncert

Srdečne Vás pozývame spríjemniť si Veľkonočné sviatky v letohrádku Dardanely v Markušovciach, kde je pre Vás na Veľkonočnú nedeľu 31. 3. 2024 o 18:00 hod. pripravený Veľkonočný koncert slovenskej hudobníčky a interpretky, ktorá vystupuje pod menom Skyva.

12 marec 8:00
Umenie od Létó k hrádku v Letohrádku.

V rámci programu na Vás čaká predstavenie Dvořák – hudba života, ktoré je fúziou nádhernej hudby, operného spevu a dramatického slova, zachytávajúca niekoľko najväčších zlomových okamihov majstrovho života.

14 február 8:00
Spájame lásku a umenie

Ku dňu sv. Valentína a Národnému týždňu manželstva sa naše múzeum zapojilo do programu Košického samosprávneho kraja s názvom ♥️„Spájame lásku a umenie"♥️.

Len 14. 2. 2024 v čase od 8.00 do 16.00 hod. môžete zažiť netradičnú prehliadku kaštieľa a letohrádku Dardanely v Markušovciach, počas ktorej sa dozviete zaujímavosti z manželského, ale aj ľúbostného života urodzených dám.

09 december 18:00
Swingové Vianoce

Koncert je beznádejne vypredaný

Vianočný koncert v rytme swingu

Zažite čarovnú atmosféru nadchádzajúcich Vianoc v rytme swingu! Koncert kapely FATS JAZZ BAND je zložený zo slovenských, českých a amerických vianočných a zimných piesní z obdobia 30. až 40. rokov.

08 október 18:00
Musica Nobilis

Srdečne Vás pozývame na ďalší ročník svetového hudobného festivalu s názvom Musica Nobilis.

Tento rok v letohrádku Dardanely vystúpia dvaja úžasní hudobníci a to:

ANDRÁS FEJÉR - virtuóz na pozaune z Maďarska

ENIKÖ GINZERY - majsterka na cimbale zo Slovenska

16 september 19:00
Ad Malleorum ictus allusio

16. septemebra sa v letohrádku Dardanely v Markušovciach uskutoční koncert v rámci Medzinárodného organového festivalu Ivana Sokola.

06 september 18:00
Pamätníky Slovenského Jazyka

Informácie o podujatí

"Slovenské listy barónky Anny Márie Horvát-Stančičovej de Gradec" (matky maršála Andreja Mariášiho). Najväčší nateraz známy korpus slovenských listov šľachtičnej z 18. storočia.
Podujatie sa koná v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva.

Vstupné slovo: Zuzana Kollárová

12 august 18:00
Ženy rodu Máriássy večerná prehliadka

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi vás srdečne pozýva na unikátnu večernú prehliadku renesančného kaštieľa a letohrádku Dardanely v Markušovciach. Hlavnou témou večera budú zaujímavé životy a osudy žien z významného rodu Máriássy, ktorého zakladateľ Štefan Máriássy by tento rok oslávil 560. narodeniny.

08 júl 18:00
Záverečný koncert hudobného majstrovského kurzu

Pozývame vás na bezplatný klavírny koncert absolventov hudobného majstrovského kurzu a Daniely Kačmárovej, ktorý sa bude konať 8. 7. 2023 o 18.00 hod. v letohrádku Dardanely v Markušovciach. Po koncerte o 19.00 hod. sme si pre vás pripravili večernú prehliadku renesančného kaštieľa za zvýhodnené vstupné.

18 jún 13:00
Letohranie 2023 - vystúpenie Mira Jaroša

Srdečne pozývame všetkých, ktorí majú radi zábavu a chcú s nami spoločne odštartovať leto 2023, na už 3. ročníku nášho letného festivalu s názvom “Leto hranie”.

01 jún 9:00
Vták ohnivák a chorý generál

Príďte a zažite s nami príbeh, ktorý je inšpirovaný rozprávkou O vtákovi Ohnivákovi.

20 máj 17:00
Komorné duo

Zuzana Zamborská

ukončila v roku 2001 štúdium na HTF VŠMU v Bratislave pod vedením prof. Idy Černeckej, u ktorej absolvovala i doktorandské štúdium. Neskôr absolvovala ročný študijný pobyt vo švajčiarskom Fribourghu (Ricardo Castro). Už od mladších rokov sa zúčastňovala rozličných klavírnych súťaží.

13 máj 15:00
Noc múzeí a galérií 2023

Pozývame Vás na prehliadku interaktívnych expozícií a výstav do Provinčného domu na Letnej ulici č. 50 sídla Múzea Spiša v Spišskej Novej Vsi a kaštieľa a letohrádku Dardanely v Markušovciach.

Program Múzea Spiša v Spišskej Novej Vsi

začiatok programu od 15.00 – 23.00 hod.

09 apríl 18:00
Veľkonočný koncert - Janais

🐣Veľkonočný koncert 🎹 speváčky Janais v Letohrádku Dardanely v Markušovciach je ❗️vypredaný.🎫❗️
Na všetkých čo si stihli rezervovať vstupenku sa veľmi tešíme. 🥳

17 december 15:00
Vianočný koncert 2022

Vianočný koncert v letohrádku Dardanely v Markušovciach opäť po dvoch rokoch.

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, srdečne pozýva všetkých priaznivcov múzea a milovníkov hudby na Vianočný koncert, ktorý sa tento rok uskutoční mimoriadne v dvoch predstaveniach v sobotu 17.

08 október 18:00
Musica nobilis XXVI

Srdečne Vás pozývame na koncert v kaštieli a letohrádku Dardanely v Markušovciach, ktorý sa uskutoční v sobotu 8. 10. 2022 o 18.00 hod. a je súčasťou medzinárodného hudobného festivalu MUSICA NOBILIS.

Letohrádok Dardanely v Markušovciach tentokrát navštívia dvaja svetovo uznávaní umelci, Kateřina Englichová – harfa a Vilém Veverka – hoboj.

06 august 18:00
Aj malé je pekné

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, Vás 6. augusta 2022 srdečne pozýva na netradičnú večernú prehliadku kaštieľa v Markušovciach s názvom „Aj malé je pekné“.

Veľkonočný koncert

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja vás 18.4.2022 srdečne pozýva na Veľkonočný koncert v letohrádku Dardanely v Markušovciach.

Záverečný koncert hudobného majstrovského kurzu 

Srdečne Vás pozývame na bezplatný koncert výnimočnej viedenskej klaviristky Iris Maríny Wefers a absolventov majstrovského kurzu, ktorý sa bude konať 9. 7. 2022 o 18:00 hodine v koncertnej sále Letohrádku Dardanely v Markušovciach.

Víkend otvorených parkov a záhrad 2022 - Markušovce

Francúzsky park v Markušovciach

Michalská 55 a 59, Markušovce

Prístupný pre verejnosť
Piatok a sobota (3. – 4. 6. 2022) / 9:00 - 17:00

Letohranie 2022

Leto sa pomaly blíži a s ním aj čas plný zábavy a hier. Pozvánkou do letných dní je náš festival LETOhranie. Jeho tretí ročník sa opäť uskutoční v nádhernom Francúzskom parku v Markušovciach. Súčasťou areálu je Letohrádok Dardanely a kaštieľ s múzejnými expozíciami. LETOhranie a jeho bohatý program je však určené najmä pre deti.

Noc múzeí a galérií 2022

Program

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi

  • Prehliadka novej expozície História Spiša, ktorá bude obohatená interaktívnym programom pre rodičov s deťmi v časti fotoateliéru Gusztáv Matz a spol.. (17:00 do 22:00)
  • Expozícia História Spiša je bezbariérová.