Veľkonočný koncert - Janais cover (autor: V. Krempaský)

Veľkonočný koncert - Janais

🐣Veľkonočný koncert 🎹 speváčky Janais v Letohrádku Dardanely v Markušovciach je ❗️vypredaný.🎫❗️
Na všetkých čo si stihli rezervovať vstupenku sa veľmi tešíme. 🥳

Po dvoch rokoch sa vracia tradícia Veľkonočných koncertov do letohrádku Dardanely. Pri tejto slávnostnej príležitosti sme si pre Vás pripravili jedinečný koncert skladateľky, textárky a interpretky Janais, ktorej tvorba je charakteristická pop štýlom s prvkami folku a šansónu. Vďaka unikátnemu štýlu a chytľavým melódiám si získava srdcia fanúšikov všetkých vekových kategórií.

Speváčku budú hudobne doprevádzať na gitare jej manžel a manažér Peter Kothaj a na klavíri Miloš Fojtík. Na koncerte zaznie výber piesní z jej piatich albumov vrátane najnovšieho, ktorý vyšiel koncom roka 2022 pod názvom “Dve tváre Janais”. Celkovú atmosféru dotvorí unikátna koncertná sála letohrádku Dardanely.

Koncert sa bude konať v nedeľu 9. 4. 2023 o 18.00 hod.

 

Vstupné:

Dospelí 10 €
Dieťa do 12 rokov 5 €
Rodinná vstupenka (2 dospelí a 2 deti) 24 €

Vstupenky si môžete rezervovať na tel. čísle: +421 917 746 339.
Tešíme sa na Vašu návštevu.

Pár slov o interpretke / Janais BIO

Speváčka vyštudovala francúzsky jazyk na Univerzite Komenského v Bratislave a na Univerzite Michel de Montaigne v Bordeaux, FR. Janais debutovala albumom SVETABOJ v roku 2009. V tom istom roku zaujala verejnosť aj účinkovaním vo finále autorskej súťaže Eurovision Song Contest. Nasledovali albumy EUFÓRIA (2013) a VIANOČNÁ JANAIS (2015), ktorých súčasťou sú aj duety s Martinom Husovským (Komajota), Zuzanou Smatanovou či spolupráca so známym textárom Vladom Krauszom. Album VIANOČNÁ JANAIS získal zlatú platňu za predaj. Trojjazyčný album ILÚZIE (2018) obsahuje okrem piesní známych z éteru aj duet Blízko s Petrom Bažíkom a francúzsku verziu známeho slovenského šansónu Čerešne pod názvom Les cerises, v klavírnom sprievode Daniela Špinera. Najnovší album DVE TVÁRE JANAIS s 10 štúdiovými nahrávkami je zbierkou speváčkiných singlov z posledných rokov (Na dosah, Domov), doplnený o jej nové autorské piesne. Album obsahuje aj publikom obľúbené speváčkine verzie ukrajinských zľudovelých piesní Prečistaja Diva a Spi Isuse, spi, či rusínsku ľudovú pieseň Poľana poľana. Názov albumu upriamuje pozornosť na dve tváre speváčky Janais, popovú aj folklórnu podstatu jej tvorby, no zároveň odhaľuje tvár gitaristu, spoluproducenta a speváčkinho manžela Petra Kothaja. Janais žije v Bratislave, je matkou dvoch detí a so svojím manželom sa venujú koncertovaniu a novej tvorbe.
(zdroj: janis.sk)

Kedy?

9. 4. 2023 o 18.00 hod.

Miesto

Kaštieľ a letohrádok Dardanely v Markušovciach
Michalská 382/59, 053 21 Markušovce

Vstupné:

Dospelí 10€
Dieťa do 12 rokov 5 €
Rodinná vstupenka (2 dospelí a 2 deti) 24€

Vstupenky si môžete rezervovať na tel. čísle: +421 917 746 339.

Plagáty a pozvánky